Ebben a kis útmutatóban megpróbálunk rendet rakni a fém patent típusok útvesztőjében. A patentokat fajta szerint csoportosítjuk és ezen belül is lehet különböző méretű vagy alapanyagú. Az összefoglaló végén kicsit beszélünk arról is hogyan kell a patentozó szerszámot használni és melyik patenthoz milyen szerszám tartozik. Megmutatjuk a különböző házi patentozási lehetőségeket.
A beüthető fém patent fajtákat 3 fő kategóriába soroljuk:
- Rugós patent-Dzseki patent
- Kesztyű patent
- Baby patent -körmös patent
1.Rugós patent-Dzseki patent Webshop Link
A rugós patent az összes fém patent típus közül a legerősebb. Ez fajta patent erős záródását biztosít. Használat széleskörű jelen van a ruhaiparban de sokszor használják ponyvákhoz is. Legelterjedtebb mért a 15mm-es. Kapható réz alapanyagból is ami meggátolja a rozsdásodást.
A lenti képe látható a rúgos patent 4 része amely 2+2 párt alkot.
Rugós patent aparát patentozó géphez. A menetes fejet felső részbe kell becsavarni a másik szerszámot pedig alulra kell behelyezni. Ahogy az előző képen a párokat megjelöltük úgy kell használni a megfelelő szerszámot is.
Hajó ponyvánál is megszokott patentozási forma (Az egyi oldal kerül a ponyvára a másik pedig a hajó testre.
A ruha patentok közül a legelterjedtebb fajta, szinte nincs olyan kabát amin nem ez a fém patent található. Jó záródást és könnyű nyitást biztosít a hosszú élettartama mellet. A kesztyű patent működés mechanizmusa más mint az előző rugós patenté. A patent egyik felén egy kis drótos fogadó egység van és az ellen darab ebbe a drótba csúszik bele ami összezárja patentot. Kabátokra a 15mm es ajánlott és ahova kisebb méret kel 12,5mm es méretben is kapható. Ezek a méretek a fej átmérőt jelentik (A patent felső legszélesebb részét)
A ptetn 4 részből áll 2+2pár
Az alábbi képen megjelöltük a az összetartozó kesztyű patent szerszám részeit. A menetes részét felső részbe kell behelyezni a másik aparátot pedig alulra.
Leggyakrabban baba-, orvosi és munkaruházathoz használatos olyan helyekre, amelyek enyhe feszítőpattintást és alacsony profilú tartozékokat igényelnek. A Prong Snap gomb minimális kárt okoz az anyagban, és kiváló tartóerővel rendelkezik a kényes anyagokon.
A patent méret kicsi ezért kis helyen is elfér emelet legtöbbször „fej nélkül” használják így belesimul az anyagba. Létezik különböző fejjel is ebben az esetben az a sapka része nem egy üres karika hanem egy “teli karika”. A legtöbbet használt méret a 9,5mm-es. Baba ruhákon kutya mellényeken köpenyekre tökéletes választás. 10,5mm-es is létezik de kevésbé megszokott méret- munkaruházatba használják ha egy erősebb zárás szükséges a megszokottnál.
Az alábbi szerszám fajtával tudjuk felrakni a baby patentot patentozó gép segítségével.
Fém patent felrakása patentozó géppel
Fém patent felrakásához elengedhetetlen a patentozó gép . Ez után tudnunk kell milyen patentot szeretnénk felrakni. Patent és patent között is rengeteg különbség van. Fontos tudni a fajtáját: Kesztyűs patent, Baby patent, Dzseki patent. Ezen felül a patetn méret is fontos hogy helyes szerszámot kitudujuk választani.
Ha eldöntöttük milyen patentot szeretnénk felrakni akkor meg kell vásárolni még egy szerszámot/aparátot amely csak ehhez az egy fajta patent felrakáshoz lesz jó. Fontos tudni a gépbe a szerszámok cserélhetők de egy szerszám csak egy fajta patent felrakáshoz jó.
Ha van már Gépünk és szerszámunk is akkor már könnyedén feltudjuk rakni a fém patentot.
Kínálatunkba megtalálja Patentozó gépet és szerszámot/aparátot is.
Feltudom e rakni a saját meglévő patentokat a nálunk vásárol géppel és szerszámmal?
A patentok gyártásánál minimális eltérések mindig vannak . Mi mindig a saját patentunkhoz gyártunk szerszámokat. Más patentját is lehet feltudja rakni ,de ezt garantálni nem tudjuk. A mm különbségek okozhatnak problémákat a patent működésben felrakás után.
Meglévő szerszámom/aprátom jó lesz e a Patentozó gépbe?
Itt a menttől függ ,de valószínűleg nem , ha csak valamelyik viszonteladónktól a mi szerszámunkat vásárolta, akkor minden további nélkül jó lesz bele.
Hagyj üzenetet